сите категории

Машина за ликвидација

Дома> Производи > Машина за ликвидација

FHTDTK-Машина за намотување со едно вретено со единечно управување со ЦПУ со конус

Машина за намотување од канк до конус Машината за намотување на конусот од предиво се користи за намотување добра конусна форма на предиво за плетење, искривување, ткаење, боење, белење итн. Погоден е за памучно предиво, волнено предиво, полиестерско предиво, итн.

Испраќам барање
Опис

ЦПУ единечно вретено Единечна контролна рака во конус памучен најлон Машина за ликвидација

Моделот е особено погоден за хемиски влакна, предиво, јаже, како што се државните комплексни цилиндрични цевки, состојба. Како машини со компјутерски контролен систем; индивидуална контрола на вретеното; маслото автоматски се вклучува; уред за рабови; анти-стак; автоматско запирање на предиво за прекин; Контрола со фиксна должина; Супер жица за напојување; Бавно -почнувајќи со прилагодливи; Брзината на предивото е прилагодлива; Уред со контрола на затегнатоста на предивото и други напредни технологии, за да се обезбеди висок квалитет на машината:
Негови карактеристики: Брзина низ линијата; Еднократна форма; дури и напнатост; формирање убава.


Име на производотHank To Cone Winder Machine
Број на вретена24 (4 вретена или 6 вретена /група)
Мерач на вретено360mm
РаспоредЕдинечна страна
Напојување380V/220V 50HZ/60HZ 3phase/1phase
моќност на вретеното120w
Макс.пречник на предивото≤220mm
Спецификација на ролери за триењеflat bobbin Φ 80mm×220mmor cone Φ 80mm×220mm taper 3.5°
ВозењеИндивидуални
Уред за автоматско запирањеСензор за движење
Електронски Anti-StackКонтрола на инвертер
Уред за автоматска депилацијаФакултативна
Почист уредФакултативна
Чистач на електронски предивоФакултативна
Воздушен спојувачФакултативна
Чистач на дувалкаФакултативна
Систем за осветлувањеопција
димензииL 1454 x 690 x висок 1700 mm (6 вретена)
Тежина200 кг/група

x-1

x-2

x-3

Испраќам барање