сите категории

Машина за ликвидација

Дома> Производи > Машина за ликвидација

FH230-D Електрична машина за намотување на конусот

Машината за намотување FEIHU предиво се користи за намотување совршена форма на предиво за памучно предиво, фенси предиво, полиестер, најлон, предиво од волна, п.п. предиво, филамент и многу други специјални предива.
Машина за намотување од свилено предиво со хемиски влакна, погодна за свилено предиво од хемиски влакна.

Испраќам барање
Опис

Конус Машина за ликвидација

Машината за намотување со конус се користи за намотување совршена форма на предиво за памучно предиво, фенси предиво, полиестер, најлон, волнена предиво, п.п. предиво, филамент и многу други специјални предива. Фаќачот за плочки, чист патник и уред за автоматско депилирање се опционални. топла продажба во домашни и во странство.


моделFH230-D Електрична машина за намотување на конусот
Број на вретена12 вретена/сет, 4 вретена/група, вкупно 48 вретена/4 комплети (опционално)
Мерач на вретено360mm
димензииL4300mm x W500mm x H1700mm (12 вретена)
Пакет рана со цилиндричен склопВидете го примерокот на машина и предиво од клиентот
Форма на работаЕднострани или двојни страни
Продуктивноста6 кг / вретено (во рок од 24 часа)
Тип на бобинаХартиен конус од вискоза или рамна бобина, 150mm-290mm
Моторни550W/12 вретена, секој мал мотор со моќност 30w
Напон380v, 3фазни, 50hz (според барањата на купувачот)
Тип на предиво за намотувањеХемиска свила, вештачка свила, злато и сребро, деформација итн.
Брзина на предиво300м / мин
Операција48 вретена/Работник
Спецификација на ролери за триењеРамен бобина
Спецификации за бобина150-290mm

1

20190221094030_700

20190221084903_942

WechatIMG1588

Испраќам барање