сите категории

Машина за извртување

Дома> Производи > Машина за извртување

FHCT-S машина за намотување од конус до конус со жлеб (мека)

Машина за цврсто намотување со голема брзина, главно е за предивото По боење премотување или премотување предиво директно со помош на конус во конус, одговара за намотување како што се предива од влакна, памучни предива, FDY, полиестерски предива и слично, и може да зафати со конусен конус или цевка бобини. Има карактеристика на висока ефикасност и добро зафаќа завршен облик, може да го ублажи интензитетот на трудот за следната преработка.

Испраќам барање
Опис

Мека боење конус до конус предиво Машина за ликвидација

Машината е погодна за памучно предиво, влакно, волна, пои, итн. Се користи за зафаќање на конуси од предиво за процесот на боење на конусно предиво во машина за боење со висока температура и висок притисок.
High Speed Soft Dyeing Cone To Cone Winding Machine—— It is suitable for cotton yarn, wool yarn, полиестерско предиво,etc. Its function is to wind perfect yarn cone for the preparation of yarn cone dyeing .High take-up speed: 300-800meter/min. Also, with individual control panel and meter counter.We are always researching and improving our machine and now have national patents on yarn  winding machine(the patent label sticked on our machine).

Секое вретено има системи за анти-тврд раб и електронски анти-преклопување.


Име на производотМека машина за ликвидација од конус за конусно предиво за боење
Број на вретенаМакс.9 група за 1 комплет, вкупно 108 вретена. (Нормално 7-група 84 вретена) (опционално)
Жлеб барабан0/D 82mm, растојание на вретеното 2.5, симетрија 0"
РаспоредДвојни страни
Напојување3фазни 5 жици, 380V 50HZ (опционално)
Моќност на вретеното90w/вретено+5W(восок)+чистење
Брзина на ликвидација600-700 m/min (прилагодлива брзина)
Дизајн на параметриИндивидуална контрола на интерфејсот или екран на допир (фиксна - должина, бавен старт, прилагодлива брзина, автоматско запирање на скршено предиво)
ВозењеИндивидуални
димензииL 2230 x Ш 1100 x 1600 mm (12 вретена)
Тежина350 кг/група


Често поставувани прашања

П1: Кои се вашите главни производи?
О: Машини за намотување на предиво

П2: Кој е вашиот рок на плаќање?
О: AT/T B. L/C

П3: Што е со услугата по продажбата на вашата компанија?
О: А. 15 години професионално искуство во производство на текстилни машини, одличен тим за услуги.
Б. Глобалната услужна мрежа реализира брза услуга на лице место.
В. Внимателна услуга за инсталација и прилагодување, обучете го вашиот оператор вешто и професионално.
Г. Редовна повратна посета, техничка поддршка и искрена услуга.

IMG_8667-X

WechatIMG1609-X

Испраќам барање