сите категории

Машина за тркалање Хенк

Дома> Производи > Машина за тркалање Хенк

FH24K hank машина за тркалање

Применливо за завршна обработка на фина волна или крупна волна или ткаенина од средни влакна, направете по завршувањето на ткаенината со стабилна големина и чувствувајте мазни и меки, нежни сјајни карактеристики. Машината има карактеристики на голем капацитет, висока ефикасност, заштеда на електрична енергија, заштеда на пареа и заштеда на енергија. Автоматска контрола на напнатоста и протокот на процесот преку компјутер.

Испраќам барање
Опис

High quality textile yarn Hank reeling machine with attractive price

Машина за тркалање Хенк FH24K, таа е со едноставна структура, лесна за ракување, лесно можете да го извадите предивото откако ќе се извалка

Може да се произведува по ваше барање точно како што следува
1) Самоконтрола за тест на скршено предиво
2) Самоконтрола за завршена цевка


Хенкс24
Растојание на секач100-140mm
Главно за штоПамучно предиво/нишка
Трансформабилен бројачСо промена на брзина
Предиво предодреден бројачДигитален мемориран бројач
Контрола на брзина300-350 вртежи во минута со инвертер
Хенк обликувањеОбликување на бројчаникот на барабанот од типот D
Систем за сопирањеСо магична кочница
димензииL3750 * W680 * H1060

WechatIMG1622

WechatIMG1623

WechatIMG1624

Испраќам барање