сите категории

Профил на компанијата

Дома> За нас > Профил на компанијата

Zhejiang Tongyou I&E Co., Ltd.

Zhejiang Tongyou Import & Export Co., Ltd. е регистрирана во јануари 2018 година и се наоѓа во улицата Taozhu, градот Zhuji, провинцијата Жеџијанг, на површина од околу 23,000 квадратни метри и површина од околу 21,500 квадратни метри.

The company mainly deals in nylon, polyester and other textile raw materials, as well as a series of products such as double пресврт, виткање, жичана потпора, машина за тресење и разни текстилни машини. Можеме да обезбедиме различни спецификации на висококвалитетни суровини и текстилна опрема за памучни чорапи, чорапи, беспрекорна долна облека, ракавици, облека итн.

Со цел да се интернационализираат производите на компанијата, во 2018 година, Zhuji Feihu Textile Machinery Co., Ltd., Zhejiang Tongyou Machinery Technology Co., Ltd., и Zhejiang Tongyou Chemical Fiber Co., Ltd. заеднички основаа Zhejiang Tongyou Import and Export Co. , Ltd., која е одговорна за серијата производи „Летечки тигар“ и „Тонгиу“ се продаваат дома и во странство. Компанијата усвојува напреден модел на управување, има силна техничка сила и формираше целосен систем од истражување и развој на производи, производство, продажба до услуга по продажбата.

Една од матичните компании, Zhuji Feihu Textile Machinery Co., Ltd., е основана во 1995 година, специјализирана за производство на различни текстилни машини, како што се машини за извртување, намотувачи, експандери на предиво и ханки. Со повеќе од 20 години искуство во производствени услуги, професионална производна опрема за склопување, професионална технологија на производство и квалификувани индустриски работници. Откако производот беше пуштен на пазарот, тој доби едногласна пофалба од текстилни, плетечки, предиво, печатење и боење и други сродни претпријатија. Воспоставивме длабински стратешки сојузи за ко-лизинг со најлон, полиестер и други добавувачи на производство и домашни големи производители на текстилни машини и опрема за заеднички да промовираме истражување и развој на нови производи и да имаме добра репутација во индустријата.

Седиштето на компанијата е во градот Санду, градот Жуџи, провинцијата Жеџијанг, само 1 км оддалечен од излезот за голема брзина и железничката станица, со удобен транспорт и брза испорака. Пристаништето Нингбо 1.5 часа, Шангајското пристаниште 2.5 часа, Меѓународниот аеродром Хангжу Ксијаошан 45 минути, Меѓународниот аеродром Јиву 20 минути, 2.5 часа до меѓународниот аеродром во Шангај Пудонг.
Со текот на годините, производите на компанијата се продаваа добро во Жеџијанг, Џиангсу, Гуангдонг, Шангај, Фуџијан и други големи домашни пазари за плетење и текстил, а се извезуваа во Европа, Америка, Југоисточна Азија и други земји и има основано повеќе канцеларии во Југоисточна Азија да биде одговорна за постпродажбата на производите. Поврзани услуги.

Ние се придржуваме до концептот на „чесна соработка, создаваме ситуација со понудена победа“, го имплементираме начелото „преживее по квалитет, бараме кредибилитет преку услугата“ и се стремиме да изградиме меѓународно претпријатие од прва класа!